×
Koleksiyon Hakkımızda Teknoloji AR-GE Merkezi Sürdürülebilirlik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Küresel İlkeler Sözleşmesi Yönetim Sistemleri ve Sosyal Sorumluluk Politikamız Projelerimiz, Çevre Dostu Uygulamalarımız İK İletişim ENG I AM GREEN! I AM SMART! INNOVATOR!

1985’den günümüze

tarihçemiz

Can Tekstil; 1985 yılında 350 ton/ay kapasite ile iplik üretmek amacıyla kurulmuştur. 1989 yılında Dokuma bölümü, 1993 yılında Boya & Apre ve Arıtma bölümü, 1996 yılında Ko-Jenerasyon bölümlerinin kurulması ile bugün entegre bir kumaş üreticisi konumuna ulaşmıştır. İstanbul 'da kurulu merkez binasında Satış Pazarlama, Muhasebe, İthalat-İhracat ve genel yönetim faaliyetleri yürütülmektedir.

аylık ortalama 1.000.000 m

dokuma kumaş üretiyoruz.

Üretiminin % 70’ini ihraç eden Can Tekstil, üretim ve atık tesisleri, 1200‘e yakın personeli ile 110.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 400.000 m2 alan üzerinde Çorlu/ Tekirdağ’da üretimini gerçekleştirmektedir. Mamul kumaş üretimi ortalama 1.000.000 m/ay’dır. Bu tesislerde mevcut ring teknolojisi ile iplik üretilmekte, rapierli, hava jetli, armürlü, geniş varyasyonlu desen çalışmasına müsait dokuma makinalarında dokuma üretimi yapılmakta ve son teknolojiye haiz Boya & Apre bölümlerinde ise top ve/veya iplik boyalı kumaş üretimi gerçekleştirilmektedir.

ihracat yaptığımız ülkeler

Üretiminin %70’ini ihraç eden Can Tekstil, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından her sene düzenlenen “İhracatın Liderleri” ödülünü uzun yıllardır aralıksız alarak ülke ekonomisine katkısını sürdürmektedir.

ABD
ALMANYA
AVUSTRALYA
AVUSTURYA
BANGLADESH
BELARUS
BELÇİKA
BULGARISTAN
ÇEK CUMHURİYETİ
ÇİN
DANİMARKA
ENDONEZYA
ESTONYA
FAS
FİLİPİNLER
FRANSA
GÜNEY KORE
HİNDİSTAN
HOLLANDA
HONG KONG
İNGİLTERE
İSVEÇ
İSVİÇRE
İSPANYA
İTALYA
LİTVANYA
MACARİSTAN
MAKEDONYA
MEKSİKA
MYANMAR
POLONYA
PORTEKİZ
ROMANYA
RUSYA
SLOVAKYA
SRİLANKA
TAYLAND
TUNUS
TÜRKMENİSTAN
UKRAYNA
ÜRDÜN
VİETNAM